Власне зображення
Галерея
По типах приміщень

!!!Акція!!!

Безкоштовна доставка

архів новин
Головна Текстури та ціни Як зробити замовлення Оплата і доставка Як клеїти шпалери Рекомендації Контакти
Історія виникнення фотошпалер

 Прототипом сучасних фотошпалер прийнято вважати розписані художниками листи рисового паперу, які наприкінці минулої ери використовувалися в Китаї для прикраси палаців. Ті ж функції виконували фрески і тканинні гобелени в замках і соборах середньовічної Європи.

 Правда, справжні фанати фотошпалер вважають, що першим зразком цього виду дизайнерського мистецтва слід визнати наскальний живопис. Ми ж будемо виходити з того, що виготовлення фотошпалер прямо пов'язане з умінням людства створювати великі друковані зображення, а тому початком їх (фотошпалер) бурхливого поширення вважатимемо середину минулого сторіччя.

 Перші зразки були недовговічними і мали відносно невеликі розміри. Найчастіше це були фотографії приємних пейзажів, і слід визнати, що якість зображень залишало бажати кращого. Тим не менш, це був дизайнерський прорив, і наклеїти фотошпалери на стіну своєї квартири відчували себе людьми, разширивши горизонти. Приблизно з цього моменту історія настінних покриттів переходить у стадію стрімкого розвитку. Причини для цього дві:

1. З'являються нові і дуже виразні можливості оформлення інтер'єрів, а ця область значною мірою схильна до коливань моди.

2. Паралельно удосконалюються і (що в нашому контексті важливо) здешевлюються методи отримання великомасштабних зображень на близьких до паперових носіях. Новий вид мистецтва негайно привернув увагу провідних дизайнерів і виробничників.

 Фотошпалери з містами, тваринами, квітами стали користуватися неймовірним попитом серед споживачів. Наслідком стало лавиноподібне поява різних видів фотошпалер, що спричинило за собою необхідність в їх упорядкуванні. Найважливішим класифікаційним ознакою традиційно є напрямок використання. Виділяють фотошпалери для залу, спальні, кухні і так далі. Кожен вид має свої функціональні характеристики. Наприклад, фотошпалери для кухні або ванної роблять миючими. Друга за важливістю ознака диктується дизайнерами і відображає характер малюнка. Розподіл дуже умовний, наприклад, це фотошпалери з квітами, тваринами або містами. Використання малюнків в більшості випадків визначається дизайнерськими традиціями. Так, фотошпалери для спальні найчастіше містять заспокійливі зображення (хмари, водні пейзажі), а для готельного холу більше підходять покриття, що імітують фрески на стіні. Третій класифікаційний ознака пов'язують з особливостями виготовлення фотошпалер: якістю використовуваного матеріалу, способом перенесення зображення, довговічністю і іншими чисто технічними характеристиками. Це найбільша класифікаційна підгрупа, більше того, вона дуже інтенсивно розростається внаслідок розвитку виробничих технологій. Ці особливості настінних покриттів важливі в першу чергу при виборі дитячих фотошпалер.

 Сьогодні можна сміливо стверджувати, що використання такого роду покриттів в інтер'єрі стало дуже затребуваним і незамінним, причому нерідко досить дорогим. Останнє багато в чому обумовлено наступними причинами:

• популярним є виготовлення фотошпалер на замовлення, при якому враховуються особливості конкретного приміщення, а це завжди коштує дорожче;

• такі покриття рідко випускають великими партіями;

• їх вартість значною мірою залежить від коливань моди, а зараз в тренді оформлення стін 3D-фотошпалерами, вартість яких вище, ніж звичайних.

 Можна припустити, що подальша історія шпалер також буде тісно переплетена з історією розвитку фотографії. Поява нових можливостей великомасштабної друку породить нові види інтер'єрів. Можливо, завдяки технологіям майбутнього з'являться і кіношпалери, але це вже буде зовсім інша історія

Яка вартість фотошпалер
Вінілові шпалери: практичність і елегантність
Фотошпалери з мостами - сучасний дизайн у вашому будинку
Фотошпалери в дитячу
Переваги фотошпалер