Власне зображення
Галерея
По типах приміщень

!!!Акція!!!

Безкоштовна доставка

архів новин
Головна Текстури та ціни Як зробити замовлення Оплата і доставка Як клеїти шпалери Рекомендації Контакти
Різниця кольорів зображення на моніторі і на фотошпалерах в інтер'єрі

 Надаючи послуги дизайну в сфері поліграфії, ми нерідко стикаємося з питанням Клієнта: чому одні й ті ж кольору на сайті і на кольоропробі або фотошпалерах виглядають по-різному?

 Відповідь на це питання полягає у відмінностях колірних моделей: цифровий та поліграфічної Калібрування монітора

 Калібрування монітора - це основна проблема. Тому що кожен виробник (моніторів) надає вам стандартну калібрування, де кольори можуть виглядати наближеними до тих, що насправді є на зображенні. Калібруванням називається процес за завданням точних налаштувань яскравості, колірної гами контрастності і точки білого. Ці настройки важливі для правильного відображення деталей в тінях і у світлій області. Іншими словами, повинна бути видна різниця як між зовсім чорним і трохи світліше, так і між зовсім білим і трохи темніше.

 Правильна калібрування встановлює оптимальний баланс цих аспектів. Точка білого визначає, наскільки «теплими» або «холодними» будуть здаватися відображувані кольори. Людське око дуже добре адаптується і звикає до певної температурі кольорів, так що будь-яка зміна від звичного спочатку може викликати дискомфорт. Колір комп'ютерного екрану змінюється від чорного (відсутність кольору) до білого (максимальна яскравість всіх складових кольору: червоного, зеленого і синього). На папері, навпаки, відсутності кольору відповідає білий, а змішанню максимальної кількості фарб - темно-бурий, який сприймається як чорний. Тому при підготовці до друку зображення повинно бути переведено з адитивною ("складаються") моделі кольорів RGB в субтрактівним ("віднімається") модель CMYK.

 Модель CMYK використовує протилежні вихідним кольору - протилежний червоному блакитний, протилежний зеленому пурпурний і протилежний синьому жовтий. Цифрова колірна модель RGB Що таке RGB? Абревіатура RGB означає назви трьох кольорів, що використовуються для виведення на екран кольорового зображення: Red (червоний), Green (зелений), Blue (синій). Як формується колір RGB? Колір на екрані монітора формується при об'єднанні променів трьох основних кольорів - червоного, зеленого і синього. Якщо інтенсивність кожного з них досягає 100%, то виходить білий колір. Відсутність всіх трьох кольорів дає чорний колір. Таким чином, будь-який колір, який ми бачимо на екрані, можна описати трьома числами, що позначають яскравість червоною, зеленою і синьою колірних складових в цифровому діапазоні від 0 до 255. Графічні програми дозволяють комбінувати необхідний RGB-цвет из 256 відтінків червоного, 256 відтінків зеленого і 256 відтінків синього. Разом виходить 256 х 256 х 256 = 16700000 кольорів.

 Де використовуються зображення в режимі RGB? Зображення в RGB використовуються для показу на екрані монітора. При створенні квітів, призначених для перегляду в браузерах, як основа використовується та ж колірна модель RGB. Поліграфічна колірна модель CMYK Що таке CMYK? Система CMYK створена і використовується для друкарською друку. Абревіатура CMYK означає назви основних фарб, що використовуються для чотириколірного друку: блакитний (Сyan), пурпурний (Мagenta) і жовтий (Yellow). Літерою К позначають чорну фарбу (BlacK), що дозволяє домогтися насиченого чорного кольору при друку. Використовується остання, а не перша літера слова, щоб не плутати Black і Blue. Як формується колір CMYK? Кожне з чисел, що б колір в CMYK, являє собою відсоток фарби даного кольору, що становить колірну комбінацію. Наприклад, для отримання темно-оранжевого кольору слід змішати 30% блакитної фарби, 45% пурпурної фарби, 80% жовтої фарби і 5% чорною. Це можна позначити таким чином: (30/45/80/5).

 Де використовуються зображення в режимі CMYK? Область застосування колірної моделі CMYK - повноколірний друк. Саме з цією моделлю працює більшість пристроїв друку. Через невідповідність колірних моделей часто виникає ситуація, коли колір, який потрібно надрукувати, не може бути відтворений за допомогою моделі CMYK (наприклад, золотий або срібний). В цьому випадку застосовуються фарби Pantone (готові змішані фарби безлічі кольорів і відтінків), їх також називають плашечними (оскільки ці фарби не змішуються при друку, а є кроющими). Всі файли, призначені для виведення в друкарні, повинні бути конвертовані в CMYK. Цей процес називається квіткоділенням. RGB охоплює більший колірний діапазон, ніж CMYK, і це необхідно враховувати при створенні зображень, які згодом планується друкувати на принтері або в друкарні. При перегляді CMYK-зображення на екрані монітора одні й ті ж кольори можуть сприйматися трохи інакше, ніж при перегляді RGB-зображення.

 У моделі CMYK неможливо відобразити дуже яскраві кольори моделі RGB, модель RGB, в свою чергу, не здатна передати темні густі відтінки моделі CMYK, оскільки природа кольору різна. Відображення кольору на екрані монітора часто змінюється і залежить від особливостей освітлення, температури монітора і кольору навколишніх предметів. Крім того, багато кольору, видимі в реальному житті, не можуть бути виведені при друку, не всі кольори, що відображаються на екрані, можуть бути надруковані, а деякі кольори друку не видно на екрані монітора. Так, готуючи зображення (малюнок фотошпалер) для публікації на сайті, ми використовуємо RGB-модель. Готуючи те ж зображення для друку кольоропроби і фотошпалер, ми використовуємо CMYK-модель, і кольори цієї моделі на екрані візуально можуть трохи відрізнятися від тих, які ми бачимо в RGB. Не варто цього побоюватися: адже на цветопробе кольору вибраного вами зображення будуть максимально відповідати тим

Миючі шпалери
Фотошпалери з мостами - сучасний дизайн у вашому будинку
Види шпалер
Стандартні фотошпалери чи на замовлення?
Фотошпалери на стіну